0-800-606 328
Безкоштовно
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
Медичний центр
"країна здоров'я"
Нежить у дитини: вірус або алергічний риніт?
22.01.2021

Якщо ваша дитина має довготривалий нежить, чхання, почервоніння очей і загальний незадовільний стан – мами мають знати, що це може бути алергічний риніт. Ця патологія суттєво відрізняється від вірусного риніту, який буває при застуді


Чутливий організм маленької людини подає сигнал про те, що в нього потрапляють алергени, подразнюють слизову і викликають сильний дискомфорт. До речі, алергічний риніт у зовсім маленьких дітей буває не часто, як правило, ми стикаємось з цим після трьох років.

Задача лікарів – визначити точну причину алергії у дитини, щоб в майбутньому вона не перетворилась в бронхіальну астму або в інші хронічні процеси.

Які алергени ми маємо на увазі, коли мова йде про алергічний риніт?

 • домашній та вуличний пил;
 • кімнатні рослини (особливо квітучі);
 • шерсть домашніх тварин (кішок, собак, хом’ячків);
 • різкі запахи;
 • цвіль (про яку батьки можуть навіть не підозрювати);
 • продукти харчування, що містять алергени;
 • ліки та вітамінні комплекси.

При підозрі на алергію у дитини з нежиттю беремо мазок слизу з носа та виконуємо аналіз. Також лікар може призначити деякі аналізи крові з алергічної та загальної панелі.

Після того, як діагноз установлений, причина алергійного нежиттю визначена, лікареві знадобиться час на підбір терапії. Але, крім лікарських препаратів, в лікуванні алергії дуже важливі і превентивні заходи. Також, лікар розповість, що необхідно буде зробити вдома, щоб виключити або по максимуму обмежити контакт дитини з усіма алергенами.

ВАЖЛИВО!!!

Часто мами плутають алергічний нежить зі звичайною застудою, і відразу ж починають активно лікувати дитину противірусними препаратами. Не варто цього робити. Спробуйте відрізнити алергічні прояви від бактеріального нежиттю. Яким чином?

 • Нежить є, а температури немає. При вірусному / інфекційному захворюванні у дитини завжди піднімається температура.
 • З носа відходить прозорий слиз. При інфекційному риніті секрет з носа завжди зеленого або жовтого кольору.
 • Відсутність кашлю. При алергії до нежиттю можуть приєднатися почервоніння очей та сльозотеча. Віруси і бактерії вражають всі дихальні шляхи, і за нежиттю з’являється кашель.
 • Алергічний риніт лікується відразу ж, як тільки припиняється контакт дитини зі збудником алергії. Риніт, викликаний вірусами або бактеріями, проходить після тривалого специфічного лікування.

Якщо ви впізнали в цьому тексті ситуацію своєї дитини, звертайтесь до нашого дитячого алерголога – кандидата медичних наук ЖИЛЕНКО ІРИНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ

Лікар має більш ніж 30 років досвіду у сфері дитячої алергології, тож ваша дитина у надійних руках!

 

Запис на консультацію за телефоном: 0 800 606 328