0-800-606 328
Безкоштовно
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
Медичний центр
"країна здоров'я"
Збалансоване харчування. Це про що?
05.10.2021

Зазвичай, ми сприймаємо раціональне харчування, як науковий термін, це, здається, для обраних. Але збалансоване , корисне харчування – це набагато легше, ніж здається.


Давайте згадаємо, як люди зазвичай харчуються? Вранці кава та бутерброд з ковбасою або сиром, в обідню перерву перше, друге та компот, а ввечері смажена картопля з котлетами. А ще, безліч перекусів, солоденьке та смачненьке. У вихідні дуже часто до такого раціону додається алкоголь. Підсумком такого харчування будуть прояви поганого самопочуття, зайва вага, набряки, варикозна хвороба та зіпсований настрій з дефіцитом життєвої енергії.

Далі, як правило, ми вирішуємо, що прийшов час  худнути. Сідаємо на “ПП”. Виключаємо сніданки, або  згадуємо про овочеві супчики, вечорами дозволяємо собі лише лист салату.  З таким режимом нас вистачає на тиждень максимум, потім все кидаємо і  починаємо  знову. Результат якщо і є, то тримається недовго.

Баланс та  раціональність в харчуванні – це не про дієти. Це про те, коли необхідні жири, білки та вуглеводи надходять в організм людини одночасно, не дозволяючи коливатися показникам інсуліну . Це достатня кількість  клітковини для здоров’я шлунково-кишкового тракту та нормальна калорійність  з легким дефіцитом для зниження ваги. Джерела цих самих  КБЖВ повинні бути здоровим та природніми. Якщо вуглеводи, то повільні (цільні злаки). Якщо жири, то переважно рослинні масла. Якщо білки, то риба і м’ясо птиці.

Ця тема стає більш актуальною з пацієнтами гастроентеролога. Безліч діагнозів потребують уважного ставлення до свого раціону, і у кожного пацієнта свої обмеження. Саме тому наш лікар – гастроентеролог отримав спеціалізацію дієтолога. Це дуже допомагає отримати стабільний та довго триваючий результат.

Детально з усім цим розбираємося на консультаціях та супроводі. Попередньо, проходимо необхідну діагностику, визначаємо «слабкі місця» і починаємо перетворювати життя на краще.