0 800 606 328
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
  • uk
Медичний центр
"країна здоров'я"
Блокуємо хронічний біль у хребті.
11.11.2022

Близько 30 % пацієнтів у кабінеті нашого ортопеда – травматолога звертаються із запитом на лікування тяжкого, довготривалого болю у різних відділах хребта. Проблема  геть серйозна, бо впливає на якість життя , на здатність працювати та жити в активний спосіб.


Одна  із поширених лікувальних процедур – паравертебральна блокада.

Можна зустріти різні назви цієї процедури: прихребетна блокада, блокада паравертебральних м’язів, корінцеві блокади – все це лікувальні маніпуляції, що використовуються при больовому синдромі в хребетній ділянці. Коли ми говоримо про ділянки, ми маємо на увазі шийний, грудний або поперекового відділи хребта, адже біль може локалізуватися у будь – якому з них.

Суть полягає у введенні  місцевого анестетика та інших препаратів у певні точки навколохребцевої ділянки. Механізм дії полягає у блокуванні корінців чутливих спинномозкових нервів, що виходять із хребетного каналу.

Усунення больового імпульсу  веде до зменшення запального процесу та послаблює набряк нерва. Особливо ефективні при больовому синдромі, зумовленому спазмом м’язів.

Необхідність проведення паравертебральної блокади визначає лікар, це може бути невролог або травматолог. Зазвичай блокади пропонуються при наступних діагнозах:

  • остеохондроз;
  • радикулонейропатія (радикуліт);
  • люмбоїшалгія (люмбаго);
  • міозит – запалення м’язів спини чи шиї;
  • протрузії та міжхребцеві грижі, ускладнені больовим синдромом.

Які препарати вводять при паравертебральній блокаді ?

Основою для будь-якої блокади є місцевий анестетик, найчастіше застосовують лонгокаїн 2%. До розчину можуть бути додані глюкокортикостероїди або вітаміни групи В ( з відповідним інтервалом та дозванням)

Місцевий анестетик практично відразу після блокади купує больовий синдром, глюкокортикостероїд діє відстрочено, зменшуючи запалення та набряк нервового корінця. Вітамін В12 покращує трофіку нерва, полегшує проведення нервових імпульсів у ньому.

Скільки діють паравертебральні блокади? 

Тривалість повної знеболювальної дії становить 2-5 годин, після чого больовий синдром може відновитись, але вираженість його значно менша. Повторну блокаду глюкокртікостероїдами роблять через 3-4 дні. На курс призначають максимум 3 блокади з інтервалом 10 -14  днів.

У середньому такого курсу вистачає, щоб усунути больовий синдром на 4-6 місяців.