0 800 606 328
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
  • uk
Медичний центр
"країна здоров'я"
Гастроентерологія

Візит до гастроентеролога: чи варто відкладати?

Найчастіше до гастроентерологів звертаються пацієнти з тривалими хворобами органів травлення. Це пов’язано зі спробами самолікування або з ігноруванням больового синдрому.
Чим загрожують патології шлунково-кишкового тракту?
Неправильна робота будь-якого відділу травної системи призведе до того, що їжа буде засвоюватися набагато гірше. Згодом, організм почне накопичувати токсичні речовини, що є дуже небезпечним. Тривала інтоксикація стає поштовхом для розвитку соматичних патологій. Порушується якість життя пацієнта, страждає його зовнішність, працездатність падає.
У підсумку, страждає імунна система, що тягне за собою серйозні наслідки.

Що лікує гастроентеролог?

Лікар займається лікуванням всіх органів, які тим чи іншим чином задіяні в процесі перетравлення їжі та відповідають за засвоєння поживних речовин, що потрапили разом з нею в організм людини.

  • Будь-які патології шлунка: виразка, гастрит, поліпозні розростання, дуоденіти;
  • Патології стравоходу: запалення, гикавка, відрижка;
  • Множинні патології жовчного міхура: зниження рухливості і погіршення прохідності жовчних шляхів (дискінезії), холецистит;
  • Патології селезінки. Лікар здатний виявити і провести адекватну терапію кіст і пухлин органу, абсцесу селезінки та інших порушень в її роботі;
  • Патології підшлункової залози. У першу чергу, це запалення органу – панкреатит, а також, ферментна недостатність підшлункової залози;
  • Патології кишківника. У цьому випадку, на перший план виходять коліти (процес запалення товстої кишки), дисбактеріоз, який формується, в результаті неспроможності кишкової мікрофлори людини. Крім того, лікар допомагає позбутися від ентероколітів та інших проблем з кишківником.

Наслідки ігнорування симптомів можуть бути досить серйозними, аж до розвитку онкологічних станів. Справа в тому, що всі перераховані вище захворювання є важкими, так як в них залучені органи травлення. Відсутність терапії або незакінчений процес лікування – все це призводить до хронічного процесу і до ракових пухлин.

Як лікує гастроентеролог?

По-перше, лікар повинен встановити пацієнту правильний діагноз. Для цього, хворому необхідно буде пройти огляд у гастроентеролога, після чого лікар призначить необхідну діагностику. Конкретна терапевтична схема буде залежати від того, яка патологія виявлена у пацієнта. Лікар може рекомендувати пройти курс сучасного медикаментозного лікування, курси фітотерапії, у міру необхідності розробляється індивідуальна схема харчування, надаються рекомендації щодо способу життя, тощо.