Міома – доброякісна пухлина, яка утворюється з гладкої м’язової тканини матки і фібробластів.
За статистикою міома матки становить до 30% всіх гінекологічних захворювань. Це одна з найпоширеніших пухлин жіночої репродуктивної системи, вона зустрічається у 20-80% жінок. Важливо зауважити, що міоми не пов’язані з раком і ніколи в нього не перетворюються.
Причини утворення міоми остаточно не відома, але наукові дослідження свідчать, що міоми реагують на рівень гормонів естрогену та прогестерону.
Існують певні чинники, які можуть збільшити ризик розвитку міоми у жінки:
- Вік. Міома стає більш поширеною з віком, особливо в період 30-40 років.
- Спадковість. Якщо у матері жінки були міоми, ризик їх виникнення стає приблизно в три рази вище середнього.
- Расова належність. Міоми зустрічаються частіше у чорношкірих жінок. Крім того, у них пухлини з’являються в більш молодому віці.
- Зайва вага. Ризик виникнення і зростання пухлини зростає в 2-3 рази.
Найчастіше перебіг захворювання безсимптомний і багато жінок навіть не знають про те, що проблема існує. У більшості випадків міоми виявляють випадково на плановому гінекологічному огляді. Але у третини жінок симптоми все ж є.
Які прояви найчастіші?
- тиск та біль в області таза, які не проходять;
- довгі, рясні та больові менструації;
- кровотеча між менструаціями;
- запори, анемія.
Хоча міоми вважаються безпечними утвореннями, натомість вони можуть призвести до проблем під час вагітності та бути причиною безпліддя, ось чому важливо вчасно почати лікування.
Тип лікування міоми залежить від багатьох факторів: віку, загального стану здоров’я, симптомів, місця розташування пухлини та її розмірів, а також від вашого становища: чи хочете ви завести дитину або вже вагітні. Різним пацієнткам можуть бути запропоновані різні методи лікування, повністю відповідні їх потребам.
Гінекологічна служба Медичного Центру «Країна Здоров’я» нагадує жінкам про необхідність планових оглядів один/два рази на рік.