0 800 606 328
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
  • uk
Медичний центр
"країна здоров'я"

Молекулярна діагностика алергії. Коли і як застосовується.


09.09.2021

Діагностика будь – якої алергії – складний та багаторівневий процес, а особливо в тих випадках, коли ми маємо справу з перехресною алергією. Це реакція, яка виникає під впливом різних подразників, але які мають в своєму складі один і той же білок.


Так, наприклад, алергія на домашній пил часто поєднується з алергією на морепродукти або квітковий пилок (поліноз).

Для вирішення таких складних задач сучасна алергологія використовує молекулярну діагностику та лікування. Це принципово новий підхід , при якому визначається рівень специфічного IgE до компонентів алергену замість екстрактів алергенів. Алергічна молекула – це високо очищені білки, які можна виділити з природних джерел, або отримати методом клонування.

Молекулярні аналізи на алергени є потужним інструментом у виявленні алергії і дозволяють максимально швидко полегшити життя пацієнта.

Принцип роботи в цьому напрямку:
Алерген містить різні, схожі між собою компоненти (білки або протеїнові ланцюжки).Новий метод дозволяє вивчити молекулярний склад компонента , визначити конкретну молекулу білка та, як наслідок, тригер алергічної реакції.

Білок цього типу може перебувати в абсолютно різних речовинах, ось чому симптоми алергії у людини можуть виявлятися під впливом різних алергенів. Особливо це важливо при виборі лікування, в разі перехресної алергії, так як тільки молекулярний метод  дозволяє визначити справжнього провокатора.

Найпоширеніші алергени та подразники:

  • Різноманітні продукти харчування;
  • Шерсть тварин;
  • Пилові кліщі та домашній пил;
  • Грибки;
  • Квітковий пилок;
  • Фармакологічні препарати.

Після діагностики такого типу призначається відповідне лікування за допомогою молекулярних алергенів.

Принцип  лікування.
Лікування молекулярного напрямку має скорочену назву АСІТ  ( алергенна специфічна іммунотерапія) і полягає в тому, що пацієнт системно отримує мікродози алергену, на який має алергічну реакція. Тривале введення препарату викликає адаптацію організму, тобто механізм дії схожий з процедурою вакцинації.

Головна відмінність цього методу від медикаментозного лікування, в тому, що він пригнічує реакцію організму на алерген, а лікувальні засоби лише  усувають симптоми і тимчасово пригнічують алергічне запалення.

Дитячий алерголог  нашого медичного центру Жиленко Ірина Олександрівна  проводить лікувальні програми на основі АСІТ і готова допомогти тим, хто має алергічний статус.

 

 

 

Лікарі
Приватне: Жиленко Ірина Олександрівна

Досвід роботи: 34 роки