0-800-606 328
Безкоштовно
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
Медичний центр
"країна здоров'я"
ЩО ТАКЕ КОЛЬПОСКОПІЯ, І ДЛЯ ЧОГО ВОНА ПОТРІБНА?
15.09.2021

Що таке кольпоскопія?

Кольпоскопія являє собою високоінформативний метод діагностики захворювань шийки матки та піхви.


Лікар вивчає структуру шийки матки за допомогою кольпоскопа у відео – форматі з багатократним збільшенням. Без такого високоточного методу сьогодні вже неможливо уявити обстеження жінок. Кольпоскопія є одним з провідних методів обстеження, що дозволяє підібрати оптимальні схеми лікування і контролювати стан епітелію шийки матки в різні фізіологічні періоди життя жінки.

Навіщо необхідно робити кольпоскопію?

Саме кольпоскопія дозволяє запідозрити виникнення злоякісного захворювання на ранніх стадіях свого розвитку, та визначити локалізацію новоутворень, коли його ще не видно на звичайному огляді.
Дослідження допомагає правильно визначити ділянку для прицільної біопсії і забору матеріалу для цитологічного мазка.

Як проходить процедура?

Проста кольпоскопія представляє собою огляд поверхні шийки матки та піхви за допомогою кольпоскопа при стандартному збільшенні в 8-40 разів без використання медикаментозних засобів.

Розширена кольпоскопія – це огляд тканин з застосуванням різних тестів, при яких оцінюється реакція тканин у відповідь на обробку медикаментозними складами. Процедура  кольпоскопії абсолютно безболісна, проходить на звичайному гінекологічному кріслі.

 

Показання для проведення кольпоскопії:

  • незадовільні результати цитологічного мазка;
  • ВПЛ високого онкогенного ризику;
  • візуальні зміни на шийці матки (велика ектопія, деформація і / або гіпертрофія шийки матки)

 

Важливо!

Кольпоскопія для жінок після 40 років – обов‘язкове щорічне дослідження у рамках профілактики онкопатологій шийки матки.

Підготовка: виключити статеві контакти, не використовувати свічки та тампони за 24 години  до процедури.

Кольпоскопія виконується у  будь-який день циклу, окрім днів менструації, але ідеальною вважається перша фаза менструального циклу

Дослідження не проводиться під час гострих запальних процесів в малому тазу і в піхві, під час кровотечі та в період вагітності