0-800-606 328
Безкоштовно
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
Медичний центр
"країна здоров'я"
Хронічний біль в спині
28.12.2020

Біль в спині є найбільш частою причиною непрацездатності для молодих людей


З болями різного походження стикається майже кожен з нас, але не кожен з нас звертається за професійною допомогою.

Біль у спині є багатоаспектною проблемою і представляє собою по суті синдром. Необхідно розглядати біль, як сигнал того, що опорна система організму має проблему.

Існує думка, що від болю в спині страждають люди, у яких робота пов’язана з важкими фізичними навантаженнями. Однак, це не так. Малорухомий спосіб життя – має такий же шкідливий вплив, як і неправильний підйом тягарів.

В більшості випадків при болях в спині хірургічного лікування не потрібно, однак, щоб визначити конкретну причину болю і призначити належне лікування, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Три найбільш поширені причини болю в спині:

1. Болі в м’язах

Як правило, причиною раптового болю в спині є пошкодження глибоких м’язів спини, розтягування або розрив м’язових волокон, в результаті фізичного навантаження та травми.

Локальний біль лікується за допомогою консервативної терапії і нейтралізується дуже швидку.
Основна задача – дотримуватися рекомендацій лікаря, щодо необхідних процедур та коректних доз препаратів.

2. Біль у фасеточних суглобах

Біль в фасеточних суглобах, найбільш часта причина болю в спині. Вони складають близько 40% від усіх випадків. Безпосередньою причиною болю є дегенерація фасеточного суглоба або, простими словами, дегенерація міжхребцевого з’єднання. Біль у суглобах триває досить довго, але з’являється, як правило, раптово, дуже інтенсивно, особливо після фізичного навантаження. Біль часто іррадіює в пах, стегна та ноги вище коліна.

При лікуванні данної патології лікарі нашого медичного центру часто використовують «блокаду», під час якої в область фасеток локально вводяться довготривалі протизапальні препарати та місцеві знеболюючі.

Блокада також служить в якості діагностичного методу, тобто, якщо після точного, місцевого введення препарату біль у пацієнта спадає, це підтверджує походження болю з фасеткових суглобів.

3. Інвазивне знеболювання або «блокада»

При вираженому больовому синдромі инвазивне знеболювання, або, як у народі називають, «блокада» є важливою процедурою, тому, давайте поговоримо трохи про те, що таке блокада і яка її роль в лікуванні болю в спині.

Блокади є звичайною практикою для лікування болю в спині. Фактично, вони є одним з найбільш часто використовуваних знеболюючих методів для пацієнтів з проблемами спини. По суті – це ін’єкція, під час якої лікар вводить знеболюючі та протизапальні препарати, які негайно впливають на больові рецептори в місці введення, таким чином, це призводить до швидкого полегшення болю.

Одна з найбільш поширених блокад у нашому медичному центрі – це паравертебральна блокада. Деякі пацієнти відчувають негайний ефект після цієї маніпуляції, у деяких поліпшення настає через кілька днів, але бувають випадки, коли цю процедуру слід повторити. Ефект може бути індивідуальний – від 1 до 6 місяців, іноді до 10 місяців. У цей період дуже важливо почати реабілітаційні заходи, щоб ефект залишався якомога довше, і не з’явилися рецидиви болю.

Говорячи про труднощі і ризики, які можуть призвести до ускладнень при використанні блокади при болях у спині, є два їх основних типи: ускладнення пов’язані з введенням голки (інфекції та судомний синдром) і ускладнення, пов’язані з вибраними препаратами (алергія/індивідуальна непереносимість).

Якщо лікар, який проводив блокаду, є досвідченим і високопрофесійним, а також умови, в яких проводиться лікування є правильними, можливість отримання ускладнень складає менше 0,5%. Важливо пам’ятати про те, що блокада є в основному симптоматичним лікуванням запалення і болю.

Щоб усунути причини проблем з спиною, важливо провести комплексні лікувальні заходи. У будь-якому випадку, вам необхідно звернутися до фахівця для найкращого рішення по кожному окремому випадку.

Запис на консультацію до нейрохірурга: 0 800 606 328