0-800-606 328
Безкоштовно
м. Васильків,
вул. Грушевського, 26
Медичний центр
"країна здоров'я"
Якщо Вам погано – треба щось робити!
25.10.2021

І ми маємо на увазі не фізичний стан, а суто душевний дискомфорт, а іноді і нестерпний душевний біль.


Людина – це система, в якій все взаємопов’язане, все від усього залежить і впливає одне на одне. Наприклад, коли ви відчуваєте сум, змінюється ритм дихання, по-іншому скорочуються м’язи, змінюється хімічний склад крові. Тривала негативна емоція здатна змінювати біохімічні процеси в організмі, надмірно стимулювати нервову систему та пригнічувати діяльність внутрішніх органів.

Психіка людини – це тендітна система, яка реагує на зовнішній світ по-різному.

Як правило, наші реакції залежать від умов, в яких людина народилася та виховувалась, а ще від психічного стану в сьогоденні. Коли реальність та наші уяви не збігаються, знаходяться в дисонансі, виникає внутрішній конфлікт. Сучасні вчені говорять про те, що конфлікт призводить як до неврозу, так і до фізичних захворювань. Щоб людина захворіла, необхідна наявність конфлікту (психотравмуючого фактору) або в минулому, або в сьогоденні. ⠀

При зайвій емоційній  напруженості, при надмірному збудженні (гнів, страх) розвиваються серцево-судинні захворювання, а при хронічному внутрішньому конфлікті (коли людина «складає руки»), при надмірній пасивності та беземоційності, виникають  депресії та різноманітні соматичні розлади. ⠀

Весь наш особистий досвід, який накопичувався роками, зберігається в нашому несвідомому і має надзвичайно сильний вплив на наш організм і поведінку. І щоб відбулися зміни в цих структурах потрібно висловлювати свої емоції в безпечному середовищі.

Саме кабінет психолога представляє собою  таке середовище. Тут можна розраховувати на спокійний  простір, в якому, за допомогою психолога людина має можливість вербалізувати (проговорити) всі «закриті емоції». Цей процес відкриває можливості для справжнього контакту із самим собою, для початку реальних змін, які будуть побудовані на фундаменті повного розуміння своїх особистих потреб. Потреб, які беруть початок із центру нашого «справжнього Я», а не із надуманих стереотипів та соціальних догм.

Тож, якщо ви зациклені на чомусь, якщо постійно знаходитесь у пригніченому стані, і не в змозі  знайти вихід – приходьте  до фахівця. І пам’ятайте, що візити до психолога – цілком нормальна практика в усьому світі.  Це також нормально, як і звернутися до стоматолога, коли здолав зубний біль.